Sākumlapa > “Tumšā vēsture” >  Viktora Arāja curriculum vitae Latvijas Valsts vēstures arhīva materiālos

Viktora Arāja curriculum vitae Latvijas Valsts vēstures arhīva materiālos

Autors: Mārtiņš Kaprāns, Vita Zelče
###NEWS_IMAGE### Rakstā aplūkota Latvijas Valsts vēstures arhīva fondos esošajos dažādu institūciju iekšējos dokumentos, īpaši personlietās, rodamā informācija, kas ir būtisks avots gan ‘ievērojamu’, gan arī ‘neievērojamu’ cilvēku biogrāfiju izzināšanā un sociālo grupu pētniecībā.

Sniegts ieskats nacistiskā kara noziedznieka Viktora Arāja arhīvā glabāto personlietu informācijā, kā arī analizētas viņa rakstītās curriculum vitae autoritārā režīma laikā un pirmajā padomju okupācijas gadā. Tās spilgti demonstrē attiecības starp biogrāfiskajiem vēstījumiem un konkrētā laikmeta konceptuālajām tēmām.

V. Arājs savu biogrāfiju prasmīgi ielogoja gan autoritārā režīma, gan padomju totalitārā režīma situācijā, koriģējot un pieslīpējot tajā ietveramos faktus attiecīgajai ideoloģiskajai sistēmai un tās vērtību sistēmai.

Atslēgvārdi: Latvijas Valsts vēstures arhīvs, personlieta, Viktors Arājs, curriculum vitae, biogrāfiskie vēstījumi.

###ADDINFO_WRAP_B### ###TEXT_RELATED### ###NEWS_RELATED### ###TEXT_FILES### ###FILE_LINK### ###TEXT_LINKS### ###NEWS_LINKS### ###TEXT_RELATEDBYCATEGORY### ###NEWS_RELATEDBYCATEGORY### ###ADDINFO_WRAP_E###
###GALERY###