Sākumlapa > Par projektu > Jaunumi >  Meklējot rituālu...

Meklējot rituālu...

###NEWS_AUTHOR###
###NEWS_IMAGE### 25. septembrī pēc starptautiskās “Zinātnieku nakts 2009” ietvaros notikušās izrādes “Laika mašīna: Mistēriskā performance” tās dalībnieki un grāmatas “Latvijas Universitāte 90 gados: Dzīve” teksta un vizuālā veidola autori devās uz Brāļu kapiem, lai šajā silti rudenīgās nakts sākumstundā mēģinātu saprast Latvijas Universitātes pirmo desmitgažu nozīmīgāko tradīciju vērti.

Latvijas Universitātes studentu vidū tradīcija visos nozīmīgajos svētku brīžos doties uz Brāļu kapiem izveidojās jau tūlīt pēc Brīvības cīņām. Gan augstskolas vadība un mācībspēki, gan studenti ik gadus 18. novembra rītu sāka ar gājienu uz Brāļu kapiem. Viņi tā simboliski līdzināja parādu Pirmajā pasaules karā un Brīvības cīņās kritušajiem – saviem skolas, studiju biedriem, brāļiem, radiem un draugiem – par to, ka dzīvajos palikušo dzīves turpinājās. Gājiens un brīdis Brāļu kapos bija cieņas un pateicības apliecinājums.

20. un 30. gados jaunieši uz Brāļu kapiem devās arī sev nozīmīgos mirkļos. Kārļa Zāles veidotā monumenta gaisotne piedāvāja emocionālu kopābūšanas mirkli ne tikai pašu vidū, bet arī ar savu zemi un tās vēsturi.

Izrādes “Laika mašīna: Mistēriskā performance” tās dalībnieki un grāmatas “Latvijas Universitāte 90 gados: Dzīve” teksta un vizuālā veidola autori Brāļu kapos nolika izrādes skatītāju dāvātos ziedus, mirkli kavējās pie Svētās uguns un lūkojās uz Mātes Latvijas izgaismoto tēlu nakts debesīs. Šim mirklim bija vērte.

###ADDINFO_WRAP_B### ###TEXT_RELATED### ###NEWS_RELATED### ###TEXT_FILES### ###FILE_LINK### ###TEXT_LINKS### ###NEWS_LINKS### ###TEXT_RELATEDBYCATEGORY### ###NEWS_RELATEDBYCATEGORY### ###ADDINFO_WRAP_E###
###GALERY###