Sākumlapa > 1949 - 1959 > Cilvēkstāsti >  "Padomju Studenta" līdzstrādnieku stāsti

"Padomju Studenta" līdzstrādnieku stāsti

Autors: Gita Siliņa
###NEWS_IMAGE### Latvijas Valsts universitātes laikraksts "Padomju Students" savas gaitas sāka 1946. gada 8. janvārī. Tā mūžs – vairāku gadu desmitu ilgumā. Katrai līdzstradnieku paaudzei ir savs stāsts par augstskolas avīzi.

Redakcijas sekretārs sākumā bija Jānis Polis, sākot ar 1953./54. mācību gadu – Dzidra Bloka (Sondore), krievu valodas un literatūras nodaļas studente – gluži jauna un gluži bikla, bet ļoti vērtīga un apbrīnojami izdarīga. Pēc fakultātes beigšanas ap 50. gadu vidu un otrajā pusē viņa kļuva par redakcijas saimnieci un dvēseli. Redaktori mainījās, bet Dzidra palika un pastāvēja, līdz pati kļuva par redaktori.

Profesors Vitolds Valeins. Kur ir tie laiki ... Kad mēs rāvāmies pa "Padomju Studentu”. Padomju Students. 1980. 13. nov.

Reiz piecdesmito gadu beigās, atzīmējot Starptautisko sieviešu dienu, pirmajā lappusē ievietojām attēlu – smaidošu māmiņu – svešvalodu fakultātes V kursa studenti, kuras kaklu maigi apvijušas viņas piecgadīgās meitiņas rokas. Fotogrāfija bija emocionāla...
Pēc pāris dienām mani izsauca prorektors un aizrādīja, lai nekas līdzīgs vairs nekad neatkārtotos! Varbūt drīz vien mēs sākšot propagandēt studentu laulības, bet pēc tam arī bērnudārzu pieprasīšot ...

Dzidra Sondore, žurnāla "Padomju Latvijas Sieviete” nodaļas redaktore. "Padomju Studentam” – 40. Padomju Students. 1980. 23. okt.

Toreiz mēs visi redakcijas ļaudis kopā ne tikai strādājām, bet arī kopā gājām uz kino, rīkojām kolektīvās balles. Pavasarī visi braucām ārpus pilsētas, atzīmējām mācību gada noslēgumu, atpūtāmies. Braucām arī pa Latvijas skolām, stāstījām par Universitāti. Tie bija jauki braucieni! Piedalījāmies arī LU veselības dienās. [..] Rakstījām un zīmējām arī par tādām lietām, kam tagad vairs nepievērš uzmanību. Mēs cīnījāmies pret smēķēšanu, pret to, ka studentes krāsojas. Piemēram, bija karikatūra par Hariju Gāliņu, ka viņš tāds nekārtīgs staigā – pogas nav aizpogātas un krekls vaļā. Tie bija citi laiki, citi uzskati.

Laimīgākie gadi universitātē! Saruna ar laikraksta “Universitātes Avīze” (“Padomju Students” bij. red. 50. gados. Dzidru Sondori. Pierakstījusi Māra Sadovska. Universitātes Avīze. 1997. 25. sept.

 

###ADDINFO_WRAP_B### ###TEXT_RELATED### ###NEWS_RELATED### ###TEXT_FILES### ###FILE_LINK### ###TEXT_LINKS### ###NEWS_LINKS### ###TEXT_RELATEDBYCATEGORY### ###NEWS_RELATEDBYCATEGORY### ###ADDINFO_WRAP_E###
###GALERY###

1949 - 1959 saisītās lapas