Sākumlapa > Par projektu > Jaunumi >  Grāmatas "Latvijas Universitāte 90 gados: Dzīve"pirmais eksemplārs

Grāmatas "Latvijas Universitāte 90 gados: Dzīve"pirmais eksemplārs

###NEWS_AUTHOR###
###NEWS_IMAGE### 21. septembrī rīta pusē Jelgavas tipogrāfijā tika iesiets grāmatas “Latvijas Universitāte 90 gados: Dzīve” pirmais eksemplārs. Iesiešanas mašīna un tipogrāfijas darbinieki turpināja darbu līdz pat vakaram, kad vākos iegula iespiedlapu pēdējās sagataves un tapa tirāžas pēdējā grāmata.

Grāmata “Latvijas Universitāte 90 gados: Dzīve” ir tapusi Latvijas Universitātes pētnieciskā projekta “Latvijas Universitāte 90 gados: cilvēki, izglītība, zinātne un ikdiena” (ZP-143) ietvaros. Tās autoru kolektīvu veido Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes komunikācijas zinātnes maģistranti, doktoranti un pasniedzēji. Grāmatas “Latvijas Universitāte 90 gados: Dzīve” vizuālā veidola autore – Laura Rudzīte. Tās makets veidots SIA “artTech”.

Septembra sākumā grāmatas sagataves darbi turpinājās Jelgavas tipogrāfijā, kuras rīcībā ir modernas ražošanas iekārtas. Pēdējo nedēļu laikā tapa iespiedloksnes, tika veikta to locīšana, grāmatas līmēšanas un siešanas darbi. Sagatavots tika arī grāmatas vāks. Pēdējais etaps – grāmatas iesiešana. Tuvākajās dienās Latvijas Universitāte varēs saņemt visus grāmatas “Latvijas Universitāte 90 gados: Dzīve” eksemplārus.

Jelgavas tipogrāfijas projektu vadītāja Ivonna Kalniņa atzīst, ka sadarbība ar Latvijas Universitāti ir bijusi ļoti laba un augstu vērtē pasūtītāju lielo ieinteresētību grāmatas poligrāfiskajā veidošanā. Tāds pats viedoklis ir arī ražošanas plānotājai Anetei Andersonei. Viņasprāt, grāmatas autoru līdzdzīvošana ražošanai piešķir papildu nozīmi arī tipogrāfijas darbinieku veikumam. Liels paldies te Lauras konsultanta vārds par krāsu profilu labāko risinājumu meklējumos un konsultācijām maketa datorsagataves veidošanā.

“Latvijas Universitāte 90 gados: Dzīve” atklāšanas svētki notiks 28. septembrī plkst. 12.00 LU Vēstures muzejā.