Sākumlapa > 1979 - 1989 > Cilvēkstāsti >  Guntas Bičevskas atmiņstāsts

Guntas Bičevskas atmiņstāsts

Autors: Eva Miķelsone
###NEWS_IMAGE### Gunta Bičevska studējusi Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē no 1975. līdz 1980. gadam. No 1980. līdz 1983. gadam Gunta turpināja studijas aspirantūrā. kā arī strādāja Latvijas Valsts universitātes Astronomijas institūtā. Pašlaik Gunta Bičevska ir Rīgas domes Detalplānu nodaļas galvenā teritoriālplānotāja. Jautāta par to, kāpēc izvēlējusies studēt tieši šajā fakultātē, viņa atzīst, ka “Fizikas un matemātikas fakultāte jau tajā laikā studentiem sniedza plašas, daudzpusīgas zināšanas un mācības izvērtās ļoti interesantas”.

Izvēlējos studēt Latvijas Valsts universitātes Fizikas un matemātikas fakultātē, jo mani ļoti interesēja eksaktās zinātnes. Uzrādīju teicamus rezultātus dažādās fizikas olimpiādēs Latvijas mērogā. Mana vislielākā interese tomēr saistījās ar astronomiju, esmu arī ieguvusi grādu šajā specialitātē. No 1980. gada sāku strādāt LVU Astronomijas observatorijā un ar lielu interesi turpināju darba gaitas līdz pat aspirantūras studiju beigām. Astronomiju pasniedzu arī studentiem prakses ietvaros dažādās skolās.

Katrs students, ar ko studēju kursā, bija īpaša un daudzpusīga personība. Man bija gods būt Andra Piebalga – ES enerģijas komisāra – kursa biedrenei. Viņš bija ļoti uzcītīgs students, tika iecelts kā kursa vecākais un saņēma teicamnieku stipendiju 45 rubļus mēnesī. Savukārt es biju atbildīga par komjaunatnes biedru ievāktajām naudām. Kurss bija ļoti draudzīgs un atsaucīgs, kopā bijām pavisam 30 kursa biedri, no kuriem 25 studenti bija zēni, bet piecas – meitenes. Zīmīgi ir tas, ka visas kursa biedrenes esam laimīgi apprecējušās un mums katrai ir trīs brīnišķīgi bērni.

Studiju laikos norisinājās aktīva sabiedriskā dzīve. Tāpat kā visi citi kursi, arī mēs, rīkojām dažādas ballītes un kursa vakarus. Vislabāk atmiņā palikusi kursa organizētā ballīte, kur katram bija jāierodas interesantā tērpā. Mūsu kursa meitenes bija ieradušās pašu šūtos katūna svārkos.

Nereti ar studiju biedriem izbraucām arī aktīvā pārgājienā ar slēpēm. Tā kā studēju Fizikas un matemātikas fakultātē, kursā pārsvarā dominēja puiši, mēs, meitenes, bieži draudzējamies ar citu fakultāšu studentiem. Eksāmeni bija īpašs pārbaudījumu laiks un, lai sajustos mazliet drošāk, gatavojām špikerus. Mūsu kursā vispopulārākā bija lapiņu aprakstīšana no abām pusēm sīkā rokrakstā. To sagatavošana prasīja gan laiku, gan uzcītību. Taču lielākā oriģinalitāte izpaudās špikeru paslēpšanas prasmē. Meitenēm šajā sakarā bija priekšrocība, proti, viņas špikerus varēja noslēpt zem zeķubiksēm, tā, ka neviens pat nepamanīja. Tās pašas špikošanas metodes ir saglabājušās arī mūsdienās, lai gan studenti, šķiet, kļuvuši mazliet slinkāki, jo izdomu ir nomainījušas modernās informācijas tehnoloģijas. Protams, bija arī tādi pasniedzēji, kuri bija ļoti stingri un bija ļoti grūti nošpikot, gandrīz pat neiespējami. Mūs vērtēja ļoti stingri un prasības bija diezgan augstas. Viens no maniem mīļākajiem pasniedzējiem un autoritātēm bija pasniedzējs Edvīns Šilters. Viņš, manuprāt, bija tāds pasniedzējs, kādam noteiktu būtu jābūt: gudrs, profesionāls, kuram piemita ļoti viegls un interesants pasniegšanas stils.

Kā interesantākais un spilgtākais notikums no studiju laikiem Latvijas Universitātē man atmiņā palikušas celtnieku vienības. Šīs celtnieku vienības tika organizētas tikai vasaras brīvdienās. Tie bija dažādi kolhoza un celtniecības darbi, kuros mums vajadzēja betonēt lopu kūtīm pamatus, likt mājām jumtus, krāsot skolām logus un citus diezgan vīrišķīgus darbus. Protams, mums par to arī maksāja, bet tas jau nebija galvenais, bet gan pats darba process!
Šī raksta ietvaros noteikti vēlētos nodot sveicienus savai kursa biedrei – Ingrīdai Kreicbergai, viņa ir izdevniecības “Zvaigzne ABC” redaktore. Patīkami ir tas, ka kursa biedrus vēl joprojām kopā saista draudzība, intereses un vaļas brīži. Reizi piecos gados visi satiekamies un pavadām vakarus garās sarunās par kopā pavadīto studiju laiku universitātē.

1979 - 1989 saisītās lapas