Sākumlapa > 1929 - 1939 > Laikmeta stils >  Studentu virtuvē

Studentu virtuvē

###NEWS_AUTHOR###
###NEWS_IMAGE### 30.gadu Latvijā modē bija labi paēst par mazu naudu. Tādēļ augstu kotējās Latvijas Universitātes Studentu padomes virtuve.

[..] vajadzētu aiziet tepat netālu uz Vērmaņdārzu. Studentu virtuvē es izmaksāšu pusdienas. [..]

Ir vēla pēcpusdiena, tāpēc studentu virtuve patukša. Arī ēdienu izvēle vairs nav sevišķi liela. Tomēr pusdienas iznāk labu labās. Katram šķīvis zupas, kotletes un mannas biezputra ar dzērveņu mērci. Un tas viss izmaksā nepilnus divus latus par viesiem trim kopā. Pie tam, ja būtu vēlēšanās, maizi varētu ēst par velti. Uz katra galda liels šķīvis ar veselu kaudzi rupjmaizes un baltmaizes šķēlēm. [..] Te iespējams vislētāk un labāk paēst. Ne vienmēr ņemu trīs ēdienus. Citreiz pietiek ar zupas šķīvi par 15 santīmiem. Maizi var ēst, cik grib, bez maksas. Un paēdis uz labāko.

Kārlis Arājs. Atmiņu takās … Talsi: APL, 2008. 329. lpp.

1929 - 1939 saisītās lapas