Sākumlapa > 1929 - 1939 > Cilvekstasti >  Kārlis Arājs stāsta par iestājeksāmenu rītu

Kārlis Arājs stāsta par iestājeksāmenu rītu

###NEWS_AUTHOR###
###NEWS_IMAGE### Mediķis Kārlis Arājs (1915-2005) par savu studiju un darba laiku Latvijas Universitātē stāsta grāmatās "Latviešu kauli ... Atmiņas par anatomikumu un antropoloģijas ziedu laikiem Latvijā" (2005) un "Atmiņu takās ..." (2008). 1933. gadā K.Arājs iestājās LU Medicīnas fakultātē. 1942. gadā viņš saņēma ārsta diplomu un tika ievēlēts par asistentu Anatomijas katedrā.

Pienāca pirmā [iestāju] eksaminācijas diena. Tā bija saulaina un silta, kā parasti augusta sākumā. Krietnu stundu pirms eksāmena sākuma biju pie Anatomikuma. Pirmo reizi vēru smagās, brūnās, ar spožu misiņa rokturi greznotās durvis. Ienācu vestibilā, kas reizē bija arī garderobe. Vestibilam gar abām pusēm pelēkas krāsas barjeras. Aiz tām drēbju pakaramie. Katrā pusē sēdēja pa garderobes tantiņai zilā uzsvārcī. No durvīm pa labi atradās melns sludinājumu dēlis. Blakus tam vienīgi stāvēja gados pavecs, padrukns, bet stalts šveicars. [..] Pirmajā dienā man viņš likās pati cienījamākā un atbildīgākā persona Anatomikumā, kuru visi godbijīgi sveicina. Forma vien iedvesa cieņu. Brūns, no labas drēbes un labi pašūts uzvalks ar spožām misiņa pogām divās rindās. Uz svārku atlokiem un piedurknēm zeltītas (īstenībā misiņa auduma) uzšuves. Galvā iespaidīga brūna cepure ar platāku augšu un spožu melnu nagu zeltīta aplocē. Cepures mala zeltīta. Priekšā virs naga zeltīta trijstūrveida kokarde ar diviem lieliem zelta burtiem LU.

Kārlis Arājs. Latviešu kauli … Rīga: Rīgas Stradiņa universitāte, 2005. 24. lpp

1929 - 1939 saisītās lapas